FL Home
A.net/FL
DyeStatFL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
North Florida Spring Break Invitational
March 21st-22nd 2019 Jacksonville, Florida, United States
Report
Block
6 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2011 - (1 articles)
2012 - (1 articles)
2013 - (4 articles)
2014 - (1 articles)
2015 - (4 articles)
2016 - (3 articles)
2017 - (1 articles)
2018 - (1 articles)
2019 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2012 Results - UNF Spring Break Invitational
Mar 2nd 2012, 7:04pm
Search
2012 Results - UNF Spring Break Invitational
Published by
DyeStatCOLLEGE.com
Mar 2nd 2012, 7:04pm
Comments
UNF Spring Break Invitational
Mar 2, 2012 to Mar 3, 2012
Hodges Stadium, Jacksonville, FL, US
« Filter Results by Team: »
Albany State
Bartram Trail
Benedict
Berry
Bethune-Cookman
Bishop Kenny
Bishop Snyder
Bkcc Alumni
Booker T. Washington (Pensacola)
Bradford
Buchholz
Calvary Christian (Ft. Lauderdale)
Celebration
Charlotte
Citrus
Cocoa Beach
Colors track
Creekside
Dominion Tra
Dr Phillips
Drivephaze T
Edward H White
Edward Waters
Episcopal (Jacksonville)
Fallen Stars
Fast Lane Tr
First Coast Christian
Flagler Palm Coast
Fleming Island
Florida A&M
Florida R.C.
Florida Runn
Florida State
Florida Tech
Fort Valley State
Fort White
Gainesville
Georgia Southern
Greater Milw
Hagerty
Holy Trinity (Me
Huntingdon
Jacksonville
Kennesaw State
Lake Superior State
Lakeland
Leon
Lipscomb
MacClay
Maclay
Mandarin
Master's Academy
Matanzas
Maynard Evans
McKendree
Melbourne
Merritt Island
Miami Northwestern
Michigan
Middleburg
Milwaukee School of Engineering
Morehouse
Nease
North Florida
Northside Christian
Nova Southeastern
Oakleaf
Orange Park
P.K. Yonge
Pedro Menendez
Pensacola Catholic
Pepperdine
Pine Ridge
Plantation H.E.A.T.
Ponte Vedra
Providence
Raines
Ribault
Ridgeview
Robert E Lee Senior
Rockledge
Saint Leo
Shore Athletic Club
South Florida
St Augustine
St Johns Country Day
St Joseph Academy
Stanton College Preparatory
Tampa Jesuit
Team Gheenoe
The Bolles
Troy
Unattached
University Christian
West Virginia Wesleyan
Winthrop
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
1600m
|
3200m
|
5000m
|
10000m
|
3k Steeple
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
400m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
4x800m Relay
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
Distance Medley
|
Shot Put
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
|
Pole Vault
Mens 800m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schnulle, Ryan
Charlotte
1:54.44
1
2
Ojeda, Mario
Northside Christ
1:58.05
1
3
Taylor, Marcus
Bartram Trail
1:59.16
1
4
Brashear, Robert
Ridgeview
1:59.44
1
5
Ballard, Brandon
Bartram Trail
1:59.49
1
6
McDowell, Jontue
Raines
2:01.03
1
7
Brown, Jordan
P.K. Yonge
2:01.22
1
8
Patterson, Kentre
Episcopal (Jacks
2:02.31
1
9
Enot, Josh
Hagerty
2:03.06
1
10
McLean, Skylar
Mandarin
2:04.72
1
11
Shannon, Lucas
Mandarin
2:05.17
1
12
James, Ray
Robert E Lee Sen
2:05.45
1
13
Perry, Zach
Bishop Kenny
2:05.50
1
14
Moenning, Taylor
University Chris
2:05.57
1
15
Jones, Mike
Robert E Lee Sen
2:05.98
1
16
Smith, Andrew
Ridgeview
2:06.92
1
17
Kelley, Tyler
Hagerty
2:07.25
1
18
Sagul, Nate
Gainesville
2:07.35
1
19
Eifert, Austin
Fleming Island
2:07.39
1
20
Kesslar, Michael
Bishop Kenny
2:08.10
1
21
Langenberg, Bradle
Stanton College
2:08.51
1
22
Tiller, Ray
Stanton College
2:09.21
1
23
dannelly, phillip
First Coast Chri
2:09.33
1
24
Schultz, Daniel
Master's Academy
2:09.76
1
25
Janson, Joseph
P.K. Yonge
2:09.77
1
26
Roche, Tim
Nease
2:09.95
1
27
Petow, Kevin
Creekside
2:09.99
1
28
Duffy, Kevin
Flagler Palm Coa
2:10.68
1
29
Chapman, Joe
Northside Christ
2:11.11
1
30
Hales, Thomas
Bradford
2:11.53
1
31
Neu, Austin
Matanzas
2:11.87
1
32
Cherry, James
The Bolles
2:13.13
1
33
Steinmetz, J. P.
St Johns Country
2:13.58
1
34
Gay, Landon
Episcopal (Jacks
2:13.79
1
35
Wilamowski, Jonah
Bishop Snyder
2:14.58
1
36
Garrett, Alex
Flagler Palm Coa
2:15.04
1
37
Morris, Cameron
The Bolles
2:16.94
1
38
Artecona, Alexande
Maclay
2:17.01
1
39
Ray, Jalil
Orange Park
2:17.25
1
40
Woodard, Adam
Tampa Jesuit
2:18.06
1
41
Wells, Stephen
Matanzas
2:18.47
1
42
Painter, Cody
Oakleaf
2:18.64
1
43
Smith, Matt
Ponte Vedra
2:23.39
1
44
Allen, Ryan
Oakleaf
2:25.63
1
45
Fisher, Colin
Bishop Snyder
2:29.59
1
46
Van Pelt, Julian
Providence
2:31.43
1
47
Anger, Wyatt
Master's Academy
2:37.04
1
48
Ruise, Brenton
Bradford
2:43.17
1
--
Roy, Billy
Ponte Vedra
DNS
1
--
Stupski, Will
Maclay
DNS
1
--
Westberry, Jesse
Orange Park
DNS
1
--
Middleton, Julian
Dr Phillips
DNS
1
--
Tampa, Cash
Creekside
DNS
1
--
Jackson, Matt
Fleming Island
DNS
1
--
Jolley, Micah
Providence
DNS
1
--
Turner, Will
Gainesville
DNS
1
Mens 800m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jesensky, Kenneth
Unattached
1:51.81
1
2
Taylor, Chavis
Benedict
1:52.53
1
3
Sykes, Martinique
Unattached
1:53.09
1
4
O'Bryant, Zaven
Unattached
1:53.24
1
5
Morton, Kemper
Troy
1:54.73
1
6
Brown, Ricy
Bethune-Cookman
1:54.84
1
7
Lee, Daquam
Unattached
1:55.15
1
8
Hilgar, Brian
South Florida
1:55.62
1
9
Sumagpang, Taylor
North Florida
1:56.17
1
10
Waybright, Corey
West Virginia We
1:56.22
1
11
Livingston, Sammy
Winthrop
1:56.99
1
12
Redmond, Jermaine
Fort Valley Stat
1:57.10
1
13
Mosley, Nigel
Troy
1:58.46
1
14
Pierrelus, Gary
Edward Waters
1:58.54
1
15
Grellner, John
Florida State
1:58.57
1
16
Coleman, Dan
Lipscomb
1:58.84
1
17
Sykes, Dominique
Unattached
1:59.37
1
18
Vazquez, Gilbert
North Florida
1:59.46
1
19
Pearson, Kyle
Kennesaw State
1:59.50
1
20
Honaker, Tate
Lipscomb
1:59.81
1
21
Kowalski, Roman
Unattached
2:00.00
1
22
Walajahi, Amad
Unattached
2:00.19
1
23
Haynes, Chris
North Florida
2:00.20
1
24
Fulton, Joshua
Plantation H.E.A
2:00.66
1
25
Manley-Lee, Joshua
Morehouse
2:00.91
1
26
Phillip, Jaquell
Bethune-Cookman
2:01.41
1
27
Peterson, Ben
Milwaukee School
2:01.77
1
28
Todd, Aaron
Lipscomb
2:02.23
1
29
Hawkins, Garric
Troy
2:02.42
1
30
Salomon, Gary
Unattached
2:02.63
1
31
Mischler, Ryan
West Virginia We
2:03.14
1
32
Key, Landry
Troy
2:03.30
1
33
Madden, Dionte
Nova Southeaster
2:03.49
1
34
Bermudez, Jonathon
Unattached
2:03.85
1
35
Pack, Jervon
Albany State
2:04.52
1
36
Ashley, Ben
Lipscomb
2:05.07
1
37
Edwards, Trey
North Florida
2:05.16
1
38
Johnson, Milan
Milwaukee School
2:05.67
1
39
Brasher, Phillip
Lipscomb
2:05.81
1
40
Harris, Anthony
Troy
2:06.31
1
41
Santana, Gerardo
Nova Southeaster
2:06.89
1
42
Faring, Garret
Milwaukee School
2:07.09
1
43
Billings, Patrick
Edward Waters
2:07.28
1
44
Hogan, Nicholas
Nova Southeaster
2:07.46
1
45
Long, Cliff
Lipscomb
2:08.14
1
46
Whitlock, Parker
Kennesaw State
2:08.49
1
47
Campbell, Erick
Nova Southeaster
2:09.00
1
48
Van Natter, Jeff
Saint Leo
2:09.03
1
49
Spradlin, Ray
Florida Runn
2:09.49
1
50
Carrie, Thomas
Nova Southeaster
2:09.52
1
51
Tupper, Zach
Kennesaw State
2:09.93
1
52
Narcisse, Sebastie
Edward Waters
2:11.06
1
53
De Leon, Corey
Nova Southeaster
2:12.63
1
54
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
2:12.87
1
--
Harris, Tavares
Bethune-Cookman
DNF
1
--
Leroux, Adam
Winthrop
DNS
1
--
Jones, Tabareyon
Albany State
DNS
1
--
Wilcher, Savalas
Edward Waters
DNS
1
--
Snow, Timothy
Fort Valley Stat
DNS
1
--
Colbert, Woodrow
Albany State
DNS
1
--
Morrison, Jacob
West Virginia We
DNS
1
--
Koziczkowski, Trev
Milwaukee School
DNS
1
--
Glenn, Tyler
Lipscomb
DNS
1
--
Rudenko, Gleb
Florida State
DNS
1
--
Holguin, Gabe
Winthrop
DNS
1
--
Davis, Cameron
Unattached
DNS
1
--
Malys, David
Saint Leo
DNS
1
--
Jackob, Cole
Kennesaw State
DNS
1
--
Bufford, Blake
Morehouse
DNS
1
--
Kilp, Timo
Nova Southeaster
DNS
1
--
Pignatone, Benjami
Unattached
DNS
1
Womens 800m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ponder, Mary Kate
Mandarin
2:17.43
1
2
Jackson, Camille
Providence
2:24.96
1
3
Johnson, Tayler
Hagerty
2:26.24
1
4
Heisner, Sarah
Creekside
2:27.87
1
5
Way, Paige
Flagler Palm Coa
2:29.22
1
6
Santoro, Elizabeth
Maclay
2:29.79
1
7
Schultz, Sarah
Northside Christ
2:30.77
1
8
Xiang, Karen
Nease
2:30.87
1
9
Howe, Victoria
Nease
2:30.90
1
10
Thomas, Kayla
Stanton College
2:31.19
1
11
Armstrong, Olivia
Gainesville
2:32.40
1
12
Karadeema, Rebekah
Providence
2:32.49
1
13
Rodriguez, Lauren
Creekside
2:32.78
1
14
Cooper, Annie
Gainesville
2:33.42
1
15
Reid, Bridget
Bishop Kenny
2:34.30
1
16
Scott, Deidra
Oakleaf
2:35.09
1
17
Fickert, Alison
Bartram Trail
2:35.27
1
18
Moller, Clarese
Mandarin
2:35.54
1
19
Garza, Christina
Bartram Trail
2:36.23
1
20
Kennedy, Ann Marie
Bishop Kenny
2:37.28
1
21
Eifert, Kathryn
Fleming Island
2:37.85
1
22
Van Cleeve, Jessic
Creekside
2:40.18
1
23
Wofford, Savannah
St Johns Country
2:41.05
1
24
Deegan, Jessica
Matanzas
2:43.39
1
25
Klatt, Olivia
Bishop Snyder
2:48.61
1
26
East, Asia
Oakleaf
2:48.92
1
27
Gossard, Haley
Northside Christ
2:50.84
1
28
Halliday, Darien
Flagler Palm Coa
2:51.74
1
29
Frye, Mckenzie
Ponte Vedra
2:51.80
1
30
Knox, Sydney
Fleming Island
2:52.64
1
31
Purcell, Rachel
Ponte Vedra
2:55.91
1
32
Parliment, Lj
University Chris
2:59.98
1
33
Frederick, Sarah
Bradford
3:00.60
1
34
Kalka, Maggie
Bishop Snyder
3:21.76
1
--
Jordan, Deanna
Bradford
DNS
1
--
Stanaker, Lynce
Fort White
DNS
1
--
Kohn, Janae
Raines
DNS
1
--
Iseley, Emily
Stanton College
DNS
1
--
Allen, Torrencia
Miami Northweste
DNS
1
Womens 800m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Payne, LaTonya
Unattached
2:13.67
1
2
Charles, Charlene
Jacksonville
2:14.35
1
3
Williams, Sydney
Kennesaw State
2:16.14
1
4
Robinson, Brittany
Kennesaw State
2:16.26
1
5
Onimo, Chinyere
Michigan
2:17.46
1
6
Devaux, Sarah
Winthrop
2:20.18
1
7
Knotts, Ashli
West Virginia We
2:20.72
1
8
Daly, Racquel
Georgia Southern
2:21.12
1
9
Miller, Chelsey
Michigan
2:21.20
1
10
Nichols, Lisa
Winthrop
2:21.34
1
11
McClain, Megan
Lipscomb
2:21.47
1
12
Traylor, Olivia
Albany State
2:21.94
1
13
Figueroa, Ileis
Bethune-Cookman
2:22.02
1
14
Brown, Morgan
Bethune-Cookman
2:22.97
1
15
Lawrence, Aneasha
Pepperdine
2:23.54
1
16
Yoonis, Alla
Kennesaw State
2:23.80
1
17
Maxwell, Andrea
Saint Leo
2:24.17
1
18
McFarland, Jaimie
Lipscomb
2:26.74
1
19
Tyler, Airika
McKendree
2:26.88
1
20
Kitchens, Kanetria
Albany State
2:27.66
1
21
Stidwell, Shamel
Fort Valley Stat
2:27.69
1
22
McAuliffe, Courtne
Nova Southeaster
2:28.68
1
23
Hunt, Katelyn
West Virginia We
2:29.18
1
24
Carney, Kali
Saint Leo
2:29.36
1
25
Belner, Anna
Lipscomb
2:30.35
1
26
Roberts, Katie
West Virginia We
2:32.93
1
27
Keith, Ali
Lipscomb
2:33.66
1
28
Moran, Karena
West Virginia We
2:33.94
1
29
Printz, Lacey
Lipscomb
2:36.66
1
30
Lavengood, Ashley
West Virginia We
2:37.58
1
31
Rizzo, Ashley
West Virginia We
2:40.00
1
32
Smith, Sarah
Lake Superior St
2:44.55
1
33
McClendon, Sarah
Fort Valley Stat
2:50.03
1
34
Snyder, Elyse
Saint Leo
2:50.60
1
35
Edwards, Nataya
Edward Waters
2:57.81
1
36
Buyer, Kym
Pepperdine
3:00.56
1
37
Titus, Jessica
Lake Superior St
3:03.00
1
38
Boisvert, Mary
West Virginia We
3:04.01
1
39
Curry, Tamyshia
Pepperdine
3:14.50
1
--
Carney, Kali
Unattached
DNS
1
--
Carter, Brittany
Albany State
DNS
1
--
Mcknight, Dezarae
Maynard Evans
DNS
1
--
Pratt, Candice
Benedict
DNS
1
--
Unknown Athlete
Benedict
DNS
1
--
Clifford, Jallisa
Benedict
DNS
1
--
Barker, Courtney
Berry
DNS
1
--
Johnson, Tanickia
Unattached
DNS
1
--
Jackson, Victoria
Kennesaw State
DNS
1
--
Novotna, Tereza
Saint Leo
DNS
1
--
Leon, Amanda
Saint Leo
DNS
1
--
Bradley, Kelsey
Saint Leo
DNS
1
--
Brown-Watterson, A
Pepperdine
DNS
1
--
Austin, Ambrosha
Albany State
DNS
1
--
Dalton, Jasmine
Albany State
DNS
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#unf
#distancepreps
118 shares:
North Florida Spring Break Invitational
,
Albany State University Track and Field and Cross Country - Albany, Georgia
,
Allen D Nease Senior High School Track & Field and Cross Country - Ponte Vedra, Florida
,
Bartram Trail High School Track & Field and Cross Country - Saint Johns, Florida
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for North Florida Spring Break Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
66
3
2015
1
81
4
2014
1
134
1
2013
1
69
4
1
2012
1
1
1
2011
1
1
1
Show 6 more
Hashtags
#unf
#distancepreps
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!